Україна отримає від Норвегії дванадцять вживаних дизель-поїздів

Норвегія планує передати Україні 12 дизель-поїздів, виготовлених у 1984-1985 роках. Чотири з них відправлять до літа, а ще вісім — протягом року.

Про це повідомив міністр транспорту Норвегії Йон-Івар Нігорд в інтерв’ю виданню Nettavisen.

«Транспорт абсолютно необхідний для того, щоб все працювало. Вони [українці] перебувають [його] у стані війни, їм потрібно транспортувати багато матеріалів, їжі та цивільної допомоги», — пояснив Нігорд.

Видання зазначає, що потягам, які планують відправити до України, приблизно 40 років. Однак Україна сама попросила передати їй такий транспорт.

Загальна вартість витрат, пов’язана з транспортуванням і підготовкою потягів, становить від 10 до 12 мільйонів норвезьких крон (приблизно від 880 тисяч до 1 мільйона євро).

Як додає Nettavisen, Україні можуть передати двовагонні поїзди Norske Tog Class 92, які виготовлялися у 1984-1985 роках для Норвезьких державних залізниць німецькою компанією Duewag.

Потяги розраховані на 168 пасажирів та можуть розганятися до 140 км/год. Перш ніж вони зможуть експлуатуватися, їх доведеться переробити під колії шириною 1520 мм.

Востаннє потяги проходили ремонт у 2005-2006 роках.

Залишайтеся на зв’язку

Підписуйтесь та слідкуйте за нами у

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *